Szkolne Grupy Wolontariatu na rzecz uczniów niewidomych

Stowarzyszenie "De facto"

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LDZ-1832-044294), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Rodzina na początku była bardzo zaskoczona ilością paczek. Po chwili zaczęła rozpakowywać dużą ilość swoich prezentów. Pani Jolancie bardzo spodobały się perfumy oraz robot kuchenny, Filip cieszył się z upragnionego białego samochodu i słodyczy , Julia powiedziała, że cieszy się z tego, że będzie wreszcie mogła szkicować dzięki przyborom do malowania. Rodzina była bardzo szczęśliwa, z tak pięknych paczek.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym bardzo podziękować Państwu za przygotowanie paczki dla rodziny, którą się opiekowałam. Jest to bardzo piękny gest z Państwa strony, okazaliście dużo serca i spełniliście marzenia dzieci. Jestem bardzo wdzięczna i mam nadzieję, że spotkamy się za rok.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za prezenty oraz życzy Zdrowych Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską  akcję charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” koordynowaną przez Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych.  Na terenie szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę darów rzeczowych w postaci: słodyczy, zabawek, produktów spożywczych długoterminowych,  chemicznych i ubrań. Zebrane dary w postaci  paczek świątecznych trafiły do dzieci i rodzin  (również naszej szkoły) w trudnej sytuacji socjalno – bytowej i  materialnej.

Ponadto uczniowie bardzo chętnie biorą udział w publicznych zbiórkach darów organizowanych w kutnowskich supermarketach na rzecz akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jako wolontariusze  rozdają ulotki  zachęcając mieszkańców do pomocy innym.