Martyna Baranowska - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Śpiewajmy Tuwima" w Łodzi.

W dniu 10 lutego 2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów finansowych Prezydenta Miasta Kutno dla uczniów wyróżniających się w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014.
        Kryteria uzyskania stypendium, tj. średnia ocen minimum 5,00 oraz co najmniej dobre zachowanie, spełniło pięć uczennic: Weronika Bronikowska Ia, Zuzanna Staniszewska Ia, Oliwia Jancerowicz Ia, Emilia Mazur IIb oraz Oliwia Gęsiarz IIb.

Kinga Szczepańska - II miejsca w "Konkursie Recytatorskim z Kotem" organizowanym przez KDK

Zuzanna Staniszewska - II miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Śladami powstania styczniowego" zorganizowanym  przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Natalia Siedlecka - II miejsce w konkursie recytatorskim pt. "Warto pamiętać" zorganizowanym przez ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie.

Oliwia Gęsiarz - III miejsce w konkursie "Mistrz Sudoku Powiatu Kutnowskiego" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Kutnie.

Drużynowo - I miejsce w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"

Martyna Baranowska - I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej
                                                          "Staszic 2014"

Michał Bartosiak - III miejsce w kategorii plastycznej w wojewódzkim finale
Trzeciego Przeglądu Twórczości Uczniów Szkół Gimnazjalnych

Mateusz Czarnecki - I miejsce w kategorii wiekowej  T16-17 wynikiem 139,6 pkt.
 w V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Martyna Baranowska - wyróżnienie w grupie szkół gimnazjalnych w Konkursie  Muzycznym "Piosenki Stanu Wojennego"

Kinga Szczepańska - III miejsce w Rejonowych Eliminacjach XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka " Pięknie być człowiekiem"

Zuzanna Wożniak - wyróżnienie w Rejonowych Eliminacjach XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka " Pięknie być człowiekiem"

Natalia Siedlecka - wyróżnienie w Rejonowych Eliminacjach XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka " Pięknie być człowiekiem"

Mateusz Czarnecki - I miejsce w kategorii  "Open Junior 14-15"
w zawodach o Puchar Kierownika Studium Wychowania Fizycznego zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką.

Oliwia Jancerowicz - III miejsce w XI międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez  I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Emilia Mazur - II miejsce w XI międzygimnazjalnym Konkursie Języka Francuskiego organizowanym przez  I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Paulina Tecław - wyróżnienie w XI międzygimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez  I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Mateusz Czarnecki - I miejsce w kategorii wiekowej T 16-17 w V  Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Mateusz Czarnecki - II miejsce w kategori wiekowej  T 16-17  w GPC European Championship Raw & equipped powerlifting, bench press, dead lift trutnov   2nd - 7th JUNE 2014 7

Oliwia Jancerowicz - otrzymała  tytuł  LAUREATA za zajęcie III miejsca
 w ogólnopolskim konkursie  z  języka angielskiego  ALBUS 2014.

Drużynowo - I  miejsce w Letnim Biathlonie - zawody miejskie "GRAND PRIX KUTNA" zorganizowanych przez Zarząd Powiatowy  LOK w Kutnie.

Kamil Denarski - I  miejsce w klasie AP-540 w Otwartych Zawodach Modelarskich  Modeli  Pojazdów Kołowych Sterowanych Falami Radiowymi.

Bartosz Stasiak - II miejsce w klasie AP-540 w Otwartych Zawodach Modelarskich  Modeli  Pojazdów Kołowych Sterowanych Falami Radiowymi.

Kacper Kamiński - III miejsce w klasie AP-540 w Otwartych Zawodach Modelarskich  Modeli  Pojazdów Kołowych Sterowanych Falami Radiowymi.

Kaźmierczak Cezary - I miejsce  w powiatowych Zawodach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Kutnie.

Gryglewska Michalina - II miejsce w powiatowych Zawodach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Kutnie.

Kubiak Dawid - III miejsce w powiatowych Zawodach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Kutnie.

Drużynowo - III  miejsce w zawodach wędkarskich spławikowych "CZAS NA ZDROWE HOBBY"  o puchar  Prezydenta miasta Kutno.